Tagi

, , , , , , , , , , , ,

Instytut Pamięci Narodowej przejął dokumenty przechowywane w domu Cz. Kiszczaka. Zdarzenie wzbudziło  zainteresowanie i nadzieję na poznanie prawdy m. in. o powstawaniu układu „okrągłego stołu”.

Komentowane jest przez wielu mędrców. W audycjach tv, radiowych, w Internecie, sklepach osiedlowych i na bazarach.

Milczy niestety sam Cz. Kiszczak z powodu przebywania na tamtym świecie. Milczy także wielu jego współpracowników. Choć pozostają wśród nas. Zdrowi i cali, doskonale uposażeni, podobnie jak ich protektor – bezkarni – i ciągle nie wiadomo przez kogo chronieni a bywa, że i hołubieni. Jeszcze nie przewracają się w grobach ale pod pierzynkami, jeszcze chcą stanowić o Polsce, przywrócić sobie prawo decydowania o losach milionów.

Kto się w grobach przewraca? Ich ofiary. Z kolejnych niepodległościowych zrywów. Z tzw. wydarzeń lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, itd. Im życia nic już nie przywróci. Należny jest im jednak ogromny szacunek a jego najlepszym wyrazem będzie ujawnienie wszystkich dokumentów dotyczących funkcjonowania UB, SB, WSI. Nie kiedyś i nie wybiórczo. Teraz, zaraz. Należy się to także tym żyjącym jeszcze,  w biedzie i ubóstwie robotnikom „Solidarności”.

Dokumenty odnalezione w domu Cz. Kiszczaka należą do wszystkich. Nie tylko do urzędników, dziennikarzy i polityków.

Opowieści o konieczności ich dokładnej analizy między bajki wkładam. Proszę publikować „jak leci”. Teraz, zaraz.

obrady-okraglego-stolu-w-1989-643-385

 

 

 

Reklamy